in

PlayStation Portal zvládne cloud streaming, říká Sony » Vortex

PlayStation Portal zvládne cloud streaming, říká Sony » Vortex


Když společnost Sony na konci letošního srpna oficiálně představila handheld PlayStation Portal, hráči dali průchod své frustraci. Už z úniků, které přicházely v poměrně konkrétní rovině před vlastním představením, se totiž zdálo, že Sony nepochopitelně omezí možnosti streamovací konzole jen na hraní skrze Distant Play, což se s ohledem na použití Androidu a logickou přítomnost Wi-Fi modulu zdálo mírně neuvěřitelně. O to víc, když Sony posléze s velkou slávou mluvila o možnosti hrát vybrané tituly z PlayStationu 5 prostřednictvím cloudu, ovšem pouze na konzoli jako alternativu ok obvyklejšímu, ale časově náročnějšímu stahování. Pokud jste však Sony příliš nevěřili a hádali jste, že časem bude PlayStation Portal zvládat i čistokrevné cloudové hraní bez napojování přes Distant Play, měli jste s největší pravděpodobností pravdu. Otevřeně to totiž naznačuje viceprezident oddělení globální produktové strategie v Sony Hideaki Nišino, zatím však pouze v japonském rozhovoru professional Yahoo Japan.

Na rozhovor upozornil insider Zuby_Tech, který na Twitteru poskytl kompletní strojový překlad. Rozhovor se nesl v duchu představení toho, čím má Portal vlastně být a jaký koncept professional něj Nišino se svým týmem navrhnul. Řeč se stočila například ok velikosti displeje, která musí být podle Nišina dostatečná, protože hráči jsou zvyklí používat ke hraní televizi. Důležité také bylo navrhnout ovládání, které je hráčům dobře známé – tedy ideálně v podobě ovladače DualSense – a že smysl Portalu je především to, aby lidé mohli trávit hraním více času bez ohledu na to, kde se nachází. To jde už možná trochu proti omezení na Distant Play, který je sice dostupný také mimo domácí síť, ale nemusí jít zrovna o preferovanou možnost už jen proto, že doma musí běžet PlayStation, nad kterým nemusí mít hráči na dálku vždy stoprocentní kontrolu.

Obecná a vcelku předvídatelná prohlášení pak ale v samém závěru doplňuje podstatná informace naznačená v úvodu. Podotýkáme, že jde o strojový překlad a nikdo další ze Sony se ok tomuto tématu ještě nevyjádřil, z druhé strany ale ok takovým překladům dochází často a nebývají zcela nepřesné. Nicméně, Nišino měl professional Yahoo Japan naznačit, že streamování her přes cloud přijde v budoucnu a hlavně, že je na něj Portal připraven. „Ve smyslu Portalu, Distant Play a cloud se liší jen tím, kde je umístěn server, s tímhle nemáme žádné technické problémy,“ měl tedy Nišino pronést a dodat, že Sony „začne s Distant Play“ a posléze přikročí ok „ověřování“. Nezdá se, že je tím myšlen jakýkoliv proces verifikace, ale spíš ověřování dalších způsobů, jak by mohli hráči Portal používat. A nakonec, dávalo by smysl, že Sony nechce před dotažením vlastních streamovacích iniciativ slibovat něco, co by třeba ve finále nemuselo fungovat, i nám se ale od začátku zdá, že Portal jednoduše musí zvládat i cloud s přihlédnutím ok operačnímu systému a dalšímu vybavení. Uvidíme ale, jak, případně kdy zareaguje centrála Sony a slova Nišina potvrdí, ujasní či – a to, doufejme, ne – vyvrátí.

Read more on google news

Written by bourbiza mohamed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PlayStation Plus replace leaves out vital element

PlayStation Plus replace leaves out vital element

New Sonic board sport on the way in which subsequent January

New Sonic board sport on the way in which subsequent January